16. ročník - 25.5.2024

Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

8. Ročník - rok 2016
rocnik_8.jpg

Krásného počasí využilo letos 379 cyklistů a turistů. Do statistiky na dětské trase počítáme pouze děti, pokud bychom tedy připočetli ještě doprovod, tak letos dojdeme k počtu 448 osob, což je číslo, o kterém se nám na začátku pořádání této akce ani nezdálo. Všem Vám, účastníkům, tedy velké díky. Pokud nám, pořadatelům, děkujete za hezký den, tak díky patří hlavně Vám. My vytváříme pouze podmínky, to ostatní je už Vaše zásluha.

K celkové spokojenosti letos určitě přispělo občerstvení, o které se výborně postarali myslivci z MS Sovinec a určitě musím připomenout i občerstvení na trase, které pro Vás připravují hasiči na Dupárně v Horních Štěpanicích a v Roztokách u Jilemnice cukrárna.

Dětská trasa byla letos věnována připomenutí 700. výročí Karla IV. Děti si během 5 km trasy vyzkoušely postavit Karlův most, Karlštejn, dát dohromady rodokmen, ulovit kance… i zábava na zámecké zahradě pokračovala v tomto tématu (výroba vitrážového okénka, focení v kostýmu krále, střelba z luku, labyrint….). Odpolední odpočinek zpříjemnila živá hudba.

Závěrem napíšu snad jen to, že se těšíme společně s Vámi na příští ročník cyklovýletu a jsme rádi, že díky této akci je odkaz spisovatele Josefa Šíra stále živý.