16. ročník - 25.5.2024

Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

6. Ročník - rok 2014
rocnik_6.jpg

K  6. ročníku  cyklo-pěšího výletu  jsme vzhledem k ne úplně příznivým předpovědím počasí vyhlíželi s obavami.  Určitě nejen my, ale také většina účastníků sledovala různé webové stránky o počasí a přála si, aby se nám dešťové kapky a bouřky vyhnuly.  Opět se ale ukázalo, že počasí se na 100% předpovědět nedá a že také odvážnému štěstí přeje. Ten, kdo se nezalekl, vybavil se pláštěnkou a přijel,  byl odměněn poměrně pěkným počasím. Pár dešťovým kapkám se sice na trase asi nevyhnul nikdo, ale odpolední odpočinek na zámecké zahradě už byl provázen slunečními paprsky.

Děti v rámci poznávací trasy letos vyrazily k Martinickému rybníku  zjistit něco o přírodě. Na tabulích naučné stezky U mlejna hledaly odpovědi na otázky, které obdržely na startu. V cíli je čekala  tradiční odměna a výtvarná dílna, ve které si vyrobily něco na památku.  Příjemné odpoledne bylo zakončeno hudební produkcí vrchlabských učitelů a jejich valteřických přátel. Jelikož se jejich vystoupení  líbilo, doufáme v to,  že stejně  jako „historici“ i oni se stanou naší každoroční stálicí.

Nezbývá než dodat, že 6. ročník se vydařil. Děkujeme všem zúčastněným,  celému týmu pořadatelů, kteří se svých úkolů shostili na jedničku, a též školní jídelně za jejich výborné koláče a gulášovou polévku.

Děkujeme a za rok opět nashledanou !

Statistika:

Trasa 5km 47 osob
Trasa 16 km 20 osob
Trasa 25 km 48 osob
Trasa 37 km 50 osob
Trasa 57 km 37 osob
Trasa 88 km 36 osob

Celkem 238 osob.