16. ročník - 25.5.2024

Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

10. Ročník - rok 2018
rocnik_10.jpg

Když připravujete akci pro větší okruh lidí než je vaše rodina, představujete si,jak by mohla ideálně dopadnout. Když se stane, že dopadne ještě lépe, než jsou vaše očekávání, je to pro vás, jako pořadatele, opravdové štěstí a neskutečná odměna za vynaloženou práci a úsilí.

Vzhledem k tomu, že jsme letos připravovali již 10. ročník cyklovýletu, chtěli ho pojmout trochu slavnostněji. Rozhodli jsme se tedy, že prodloužíme společné veselí a radost z pohybu účastníků do večerních hodin tak, že pro ně uspořádáme taneční zábavu, a cyklisty odměníme volným vstupem. 

Realizace plánu začala zhruba před rokem objednáním kapely Jam & Bazar. Od té doby jsem všem tvrdila, že při 10. ročníku bude krásné počasí, protože repertoárem kapely jsou písničky skupiny ABBA známé z filmu Mama Mia – tzn. léto, teplo, sukénky a míchané drinky, a ono to tak skutečně večer bylo.

Když se při zpětném hodnocení průběhu události vrátím na úplný začátek dne,musím říci, že už od rána panovala na startu dobrá nálada.Na zámecké zahradě vyrostly stany firmy CSM Vrchlabí, jejíž zástupci nám umožnili vyzkoušet si jízdu na koloběžkách a prohlédnout si vystavená elektrokola. Dopoledním zpestřením byla účast krojovaných babiček ze Spolku paní a dívek z Jilemnice. Babičky nám nejenom v cíli rozdávaly koláče, ale též nám ukázaly, že na jízdu na koloběžce nikdy není pozdě. Také musím zmínit, že cestu do Horní Branné si tradičně našli i historičtí cyklisté z Vrchlabí. 

Z dětí se na 5 km trase staly na chvíli indiáni. Vyzkoušely si indiánské činnosti a dozvěděly se něco z jejich života. V cíli si po zaslouženém odpočinku mohly vyrobit indiánskou čelenku, náhrdelník z pravých kančích zubů, nechat se správně pomalovat po obličeji avyfotit se na památku ve fotokoutku.  

K odpolední pohodě a odpočinku přispělo hudební vystoupení kapel Mazáci z Valteřic a Parťci z Jilemnice.  Občerstvení se bezchybně zhostil myslivecký spolek Sovinec, který se nebál ani výzvy na zajištění míchaných drinků. V 18:00 hodin se program překlopil ze sportovního na kulturní. Cyklisté se hodili  více do gala a očekávali další hudební vystoupení.  Nejdříve vystoupila místní kapela JaPaTo, která si po skončení užila svoji první autogramiádu a s radostí rozdávala podpisymalým fanynkám. Následoval koncert kapely Jam & Bazar, kdy už byl parket zaplněný do posledního místa. Teplota neklesala a drinky stále tekly proudem. Co více si přát.

Nyní můžus čistým svědomím říci, že OBJEDNÁVKA, kterou jsem před rokem zadala, dorazila a předčila má očekávání, 10. ročníku Cyklo –výletu se totiž letos zúčastnilo 469 účastníků a vše běželo jako po drátkách.

Příští rok načínáme další desítku! Já pevně věřím, že dorazíte opět v tak hojném počtu a pomůžete nám dostat se nazačátek, pro nás, sci-fi čísla 500 účastníků.  Vážíme si toho, že Vás máme, a že díky Vám odkaz pana Josefa Šíra stále žije. Děkujeme za účast a těšíme se na Vás v příštím roce. 

Vaši pořadatelé

 

Přehled účastníků dle tras:
5 km        43 dětí + 59 dospělých
25 km      150
37 km      103
57 km      62
88 km      43
Pěší         9
-------------------
Celkem:  469