12. ročník 2020

proběhne v termínu !!ODLOŽENO!!
Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

Cyklistická trasa 100 km - Jubilejní -

- Horní Branná - Valteřice - Vrbička - Křížovka - Benecko - Horní Štěpanice - Dolní Štěpanice - Křižlice - Roudnice - Jestřabí v Krkonoších - Poniklá - Přívlaka - Vysoké nad Jizerou - Sklenařice - Příchovice - horská chata Hvězda - Sklenařice - Vysoké nad Jizerou - Roprachtice - Dolní Sytová - Mříčná - Kruh - Roztoky u Jilemnice - Karlov - Žďár - Zadní Studenec - Studenec - Martinice - Horní Branná -

Záchytné body:
Trasa 100 Km: Restaurace Hvězda - Příchovice (50.743903, 15.363592)

Začínáme na zahradě zámku v Horní Branné. Na startu obdrží každý cyklista mapu s popisem trasy. Od zámku vyjedeme směrem na Valteřice a po modré turistické trase vystoupáme na Vrbičku. Zde se můžeme na chvíli zastavit a rozhlédnout se do kraje. Dále pokračujeme polní cestou na Křižovky. Odbočíme vlevo a dále stoupáme (ale už mírněji) na Benecko.

Kontrola Benecko
Škola na Benecku

Za hotelem Kubát odbočíme vlevo a sjedeme k hlavní silnici zde odbočíme opět vlevo a před restaurací (potraviny) Skalka odbočíme vpravo a po červené značce jedeme do Horních Štěpanic.  Tato část trasy je krásná nejen tím, že klesáme, ale i krásnými výhledy.  Když dojedeme na štěpanická vrcha a odbočíme do Horních Štěpanic, jedeme opatrně, protože zde cesta prudce klesá. Po zahlédnutí cedule KONTROLA odbočíme vpravo a zastavíme se na Dupárně. Zde mají štěpaničtí hasiči připraveno nejen razítko, ale i občerstvení.

Pohled na Horní Št?panice
Pohled na Horní Štěpanice

Štepanická vrcha - Kotelská vyhlídka Kontrola Št?panice
Štěpanická vrcha - Kotelská vyhlídka                                            Škola v Horních Štěpanicích

Dále pokračujeme do Dolních Štěpanic. Poté, co mineme objekt Okresní správy silnic, odbočíme vpravo a stoupáme „Hančákem“ na Křižlice dále Roudnici, Jestřabí a sjedeme do Poniklé.  U ponikelské školy nás čeká další, v pořadí druhá KONTROLA.

Poniklou sjíždíme k hlavní silnici a pokračujeme přes Přívlaka do Vysokého nad Jizerou. Zde, pokud nespěcháte, můžete navštívit vyhlášenou vysockou pekárnu na náměstí. Z Vysokého stoupáme přes Sklenařice, Paseky nad Jizerou do Příchovic a dále na horskou chatu Hvězda. Tady je tzv. SAMOKONTROLA tzn., že si o razítko řeknete obsluze v restauraci.

Po důkladném odpočinku a nabrání nových sil sjíždíme kolem hospody na Perlíčku do Sklenařic, Vysokého, Roprachtic a Dolní Sytové k „peřimovskému mostu“. Po jeho přejetí projedeme Mříčnou. Na konci vesnice odbočíme vpravo a stoupáme na Kruh. Poté opět cesta klesá až do Kruhu. Zde odbočíme na Roztoky a kolem Tuláčkova statku nás čeká opět krátké stoupání. Dojedeme do Roztok.  V cukrárně je poslední KONTROLA. Tady kromě razítka můžeme ještě doplnit energii a odpočinout si před závěrečnou částí trasy.

Kruh - Tulá?k?v statek Kontrola Roztoky u Jilemnice
Kruh - Tuláčkův statek                                                        Škola v Roztokách u Jilemnice

Trasa 100 km kopíruje trasu 88 km až do kontroly cukrárna Roztoky, dále pokračujete na Karlov, Žďár, Zadní Studenec, Studenec, před výjezdem k silnici (býv. masna Nosek) se dáte doleva a pokračujete zadní cestou mezi domy kolem rybníků, fotb. tréninkového hřiště-  vyjedete na hl. silnici - pokračujete směr Martinice - v Martinicích se napojíte na trasu 88km a dojedete martinickými lesy do Horní Branné. Tato trasa se jede výjimečně vzhledem ke stoletému výročí spisovatele.