12. ročník 2020

proběhne v termínu !!ODLOŽENO!!
Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

Cyklistická trasa 57 km

- Horní Branná - Valteřice - Vrbička - Křížovka - Benecko - Horní Štěpanice - Dolní Štěpanice - Křižlice - Roudnice - Jestřabí v Krkonoších - Poniklá - Horní Sytová - Mříčná - Kruh - Roztoky u Jilemnice - Martinice - Horní Branná -

Záchytné body:
Trasa 57 Km:   Základní škola Poniklá (50.661716, 15.464600)

Začínáme na zahradě zámku v Horní Branné. Na startu obdrží každý cyklista mapu s popisem trasy. Od zámku vyjedeme směrem na Valteřice a po modré turistické trase vystoupáme na Vrbičku. Zde se můžeme na chvíli zastavit a rozhlédnout se do kraje. Dále pokračujeme polní cestou na Křižovky. Odbočíme vlevo a dále stoupáme (ale už mírněji) na Benecko.

Kontrola Benecko
Škola na Benecku

Za hotelem Kubát odbočíme vlevo a sjedeme k hlavní silnici zde odbočíme opět vlevo a před restaurací (potraviny) Skalka odbočíme vpravo a po červené značce jedeme do Horních Štěpanic. Tato část trasy je příjemná nejen tím, že klesáme, ale i krásnými výhledy. Když dojedeme na štěpanická vrcha a odbočíme do Horních Štěpanic, jedeme opatrně, protože zde cesta prudce klesá. Po zahlédnutí cedule KONTROLA odbočíme vpravo a zastavíme se na Dupárně. Zde mají štěpaničtí hasiči připraveno nejen razítko, ale i občerstvení.

Pohled na Horní Št?panice
Pohled na Horní Štěpanice

Štepanická vrcha - Kotelská vyhlídka Kontrola Št?panice
Štěpanická vrcha - Kotelská vyhlídka                                            Škola v Horních Štěpanicích

Dále pokračujeme do Dolních Štěpanic. Poté, co mineme objekt Okresní správy silnic, odbočíme vpravo a stoupáme „Hančákem“ na Křižlice a dále Roudnici, Jestřabí a sjedeme do Poniklé.  U ponikelské školy nás čeká další - v pořadí druhá -  KONTROLA.

Poniklou sjíždíme k hlavní silnici. Zahneme doleva a jedeme do Horní Sytové k „peřimovskému mostu“. Po jeho přejetí projedeme Mříčnou. Na konci vesnice odbočíme vpravo a stoupáme na Kruh. Poté opět cesta klesá až do Kruhu. Zde odbočíme na Roztoky a kolem Tuláčkova statku nás čeká opět krátké stoupání. Dojedeme do Roztok.  V cukrárně je poslední KONTROLA. Tady kromě razítka můžeme ještě doplnit energii a odpočinout si před závěrečnou částí trasy.

Kruh - Tulá?k?v statek Kontrola Roztoky u Jilemnice
Kruh - Tuláčkův statek                                                        Škola v Roztokách u Jilemnice

Z Roztok pokračujeme na Martinice. Projedeme přes branské lesy a dojedeme do cíle opět na zámeckou zahradu. Tady po nezbytné kontrole posbíraných razítek každý účastník obdrží pamětní list a koláč.  Domů nemusí cyklisté spěchat, na zámecké zahradě se můžou nejen občerstvit, ale také sdílet s ostatními zážitky z cesty.