12. ročník 2020

proběhne v termínu !!ODLOŽENO!!
Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

Cyklistická trasa 37 km

- Horní Branná - Valteřice - Vrbička - Křížovka - Benecko - Horní Štěpanice - Dolní Štěpanice - Hrabačov - Jilemnice - Mříčná - Kruh - Roztoky u Jilemnice - Martinice - Horní Branná -

Záchytné body:
Trasa 37 Km:   Hotel Kubát Benecko (50.665130, 15.556559)

Začínáme na zahradě zámku v Horní Branné. Na startu obdrží každý cyklista mapu s popisem trasy. Od zámku vyjedeme směrem na Valteřice a po modré turistické trase vystoupáme na Vrbičku. Zde se můžeme na chvíli zastavit a rozhlédnout se do kraje J. Dále pokračujeme polní cestou na Křížovky. Odbočíme vlevo a dále stoupáme (ale už mírněji) na Benecko.

Kontrola Benecko
Škola na Benecku

Za hotelem Kubát odbočíme vlevo a sjedeme k hlavní silnici zde odbočíme opět vlevo a před restaurací (potraviny) Skalka odbočíme vpravo a po červené značce jedeme do Horních Štěpanic.  Tato část trasy je příjemná nejen tím, že klesáme, ale i krásnými výhledy. Když dojedeme na štěpanická vrcha, odbočíme do Horních Štěpanic a jedeme opatrně, protože zde cesta prudce klesá. Po zahlédnutí cedule KONTROLA odbočíme vpravo a zastavíme se na Dupárně. Zde mají štěpaničtí hasiči připraveno nejen razítko, ale i občerstvení.

Štepanická vrcha - Kotelská vyhlídka Kontrola Št?panice
Štěpanická vrcha - Kotelská vyhlídka                                            Škola v Horních Štěpanicích

Dále pokračujeme do Dolních Štěpanic, Hrabačova a pokračujeme do Jilemnice.  Jilemnicí projedeme směrem na Hraběnku (lyžařské tratě). Zde je druhá KONTROLA této trasy.

Kontrola Jilemnice - Hrab?nka
Kontrola v Jilemnice - Hraběnka

Poté, co jsme dostali razítko, pokračujeme směrem na Mříčnou. Po odpočinkovém sjezdu nás čeká stoupání na Kruh. Pak opět cesta klesá až do Kruhu. Zde odbočíme na Roztoky a kolem Tuláčkova statku opět krátce stoupáme. Dojedeme do Roztok. V cukrárně je poslední KONTROLA. Tady kromě razítka můžeme ještě doplnit kalorie a odpočinout si před závěrečnou částí trasy.

Kruh - Tulá?k?v statek Kontrola Roztoky u Jilemnice
Kruh - Tuláčkův statek                                                        Škola v Roztokách u Jilemnice

Z Roztok pokračujeme na Martinice. Projedeme přes branské lesy a dojedeme do cíle opět na zámeckou zahradu. Tady, po nezbytné kontrole posbíraných razítek, každý účastník obdrží pamětní list a koláč. Domů nemusí cyklisté spěchat, na zámecké zahradě se mohou nejen občerstvit, ale i sdílet s ostatními zážitky z cesty.