12. ročník 2020

proběhne v termínu !!ODLOŽENO!!
Místo srazu v Horní Branné na zámecké zahradě
GPS srazu 50°36'29.0"N, 15°34'10.5"E
Kontakt info@krajemjosefasira.cz

Více aktualit >>

Cyklistická trasa 25 km

- Horní Branná - Valteřice - Hrabačov - Jilemnice - Mříčná - Kruh - Roztoky u Jilemnice - Martinice - Horní Branná -

Záchytné body:
Trasa 25 Km:   Cukrárna roztoky u jilemnice (50.565771, 15.499604)

Začínáme na zahradě zámku v Horní Branné. Na startu obdrží každý cyklista mapu s popisem trasy. Od zámku vyjedeme směrem na Valteřice a dále sjedeme do Hrabačova. Zde za kruhovým objezdem odbočíme vlevo a zadní cestou pokračujeme do Jilemnice. Cestou míjíme rodný dům Bohumila Hanče (lyžaře). Jilemnicí projedeme směrem na Hraběnku (lyžařské tratě). Zde je první KONTROLA této trasy.

Kontrola Jilemnice - Hrab?nka
Kontrola v Jilemnice - Hraběnka

Poté, co jsme dostali razítko, pokračujeme směrem na Mříčnou. Po odpočinkovém sjezdu nás čeká stoupání na Kruh. Poté opět cesta klesá a dojedeme do Kruhu. Zde odbočíme na Roztoky a kolem Tuláčkova statku opět krátce stoupáme. Dojedeme do Roztok. V cukrárně je druhá KONTROLA. Tady kromě razítka můžeme ještě doplnit kalorie a odpočinout si před závěrečnou částí trasy.

Kruh - Tulá?k?v statek Kontrola Roztoky u Jilemnice
Kruh - Tuláčkův statek                                                        Škola v Roztokách u Jilemnice

Z Roztok pokračujeme na Martinice. Projedeme přes branské lesy a dojedeme do cíle opět na zámeckou zahradu. Tady, po nezbytné kontrole posbíraných razítek, každý účastník obdrží pamětní list a koláč.  Domů nemusí cyklisté spěchat, na zámecké zahradě se můžou nejen občerstvit, ale i sdílet s ostatními zážitky z cesty.